hayat bilgisi

22 yıllık dergicilik deneyimine sahip Erdal Kaplanseren‘in yönetiminde ve Layka Medya çatısı altında Kasım 2018’de yayın hayatına başlayan Hayat Bilgisi, Turkcell Dergilik’te dijital dergi olarak; Hayat Bilgisi web sitesinde ise online mecra olarak okuyucularına bilgi taşıyor.

Hayat Bilgisi’nde neler var?

Her gün başka can sıkıcı, ürpertici, moral bozucu, endişe verici gündemlere uyanıyoruz. Kabul edelim ki ülkemizin gerçeklerinden biri bu. İnternet ve sosyal medyayla birlikte iletişimin büyük ivme kazandığı günümüzde, kara haber tez duyuluyor ama insanların artık gerçekten güzel bilgilere de ihtiyacı var.

Hayat Bilgisi, mutlu bir site. İnsanın hayatına dair hemen her alanda pozitif, moral veren, güçlü hissettiren, gülümseten ve geleceğe umutla bakmaya yardımcı olan içerikler sunmaya gayret ediyoruz. Hayat Bilgisi Online’da her gün birbirinden renkli ve eğlenceli içerikler yayına alıyoruz. Her cinsiyet, yaş, meslek, eğitim, ilgi alanı ve çevreden insana faydalı bilgiler taşımak ana amaçlarımızdan biri.

Hayat Bilgisi kimleri hedefliyor?

Bilgi almak, iletişim kurmak ve kendini geliştirmek için internet ve sosyal medyayı etkin biçimde kullanan orta ve üst gelir/eğitim grubundan insanlar temel hedef kitlemizi oluşturuyor. Hayat Bilgisi’nin içerik kalitesi ve yaklaşım şeklini, gazetelerin hafta sonu ekleri ile farklı ilgi alanlarından dergilere benzetebiliriz.

Okuyucu kitlemiz de bu tür yayınlara normal koşullarda ilgi gösteren fakat internet kullanımının artmasıyla bu anlamda dijital içerikler bulmakta zorluk çeken bir kitle olacak.

Bizi Facebook ve Twitter‘dan takip etmeyi unutmayın!