Skip to content Skip to footer

Her Çocuğun İzlemesi Gereken 10 Çocuk Filmi

 

Çocuk filmleri sayesinde çocuklar hayal güçlerini çalıştırırlar ve gidip göremedikleri, bilmedikleri dünyalar hakkında fikir edinirler. Dolayısıyla, çocuk filmleri dikkatle seçilmeli. İşte çocuklar için özel olarak hazırlanmış 10 harika çocuk filmi.

1. Ejderhanı Nasıl Eğitirsin?

Bir ejderha ve küçük çocuk arasında gelişen dostluğu anlatan film çok beğenilince ikincisi de çekildi ve şimdi üçüncüsü de yolda. Çocukları çok heyecanlı bir masal dünyasına götüren film başarılı animasyonları ile çocukları çok mutlu ediyor.

2. WALL-E

Dünyada biriken çöpleri temizlemekle görevli olan minik robot Wall-E’nin öyküsünü anlatan film, Wall-E’nin kendine dost olarak başka bir robotu bulmasıyla çok tatlı bir dostluğu resmediyor. Çocukların çok seveceği komik durumlar ve heyecanlı koşturmacaların yer aldığı başarılı bir film.

3. Ratatouille

Aşçı olmak isteyen obur bir fare, çocukların hayal dünyasını geliştirecek çok zengin bir öyküye sahip. 2007 yapımı animasyon filmin büyük övgüler almış olduğunu da hatırlatalım.

4. Oyuncak Hikayesi

Çocukların oyuncak kutusundaki minik oyuncakların kendi küçük dünyaları olabileceğini düşünür müydünüz? Bu film çocukların öyle hoşuna gidiyor ki, çocuklar filmden sonra her oyuncağına ayrı gözler bakıyor, sağa sola attığı, unuttuğu oyuncaklarını yeniden keşfediyorlar.

5. Iron Man

Süper kahramanlar çocukların hayal dünyasında farklı bir yere sahipler. Onlar iyiliğin savunucuları ve kötülerin düşmanları… Iron Man ise süper kahramanlar arasında bambaşka bir yere sahip.

6. ET

Masum ve çok tatlı bir uzaylıyı evlerinde saklamak zorunda kalan bir grup çocuğun öyküsünü anlatan ET’yi bilmeyen yetişkin herhalde yoktur. Çocuklara dostluğun değerini anlatan film, seyredebilecekleri en güzel filmler arasında yer alıyor.

7. Kung Fu Panda

5 yılda yaratılan olağan üstü bir animasyon filmi olan Kung Fu Panda, Kung Fu yapmak isteyen ancak fazla kilolu olduğu için alay edilen Panda’nın azmini anlatıyor.

8. Oz Büyücüsü

1939 yapımı olmasına rağmen çocukların büyük bir ilgiyle seyrettiği Oz Büyücüsü, 80 yaşına yaklaşmasına rağmen, çocuklar için yapılmış en güzel filmlerden biri olma özelliğini taşıyor.

9. The Iron Giant

Dev bir robotla küçük bir çocuğun arkadaşlığını anlatan film, son derece duygusal ama bir o kadar da heyecanlı bir öyküye sahip. Çizgi film olması nedeniyle de çocukları ayrıca mutlu ediyor.

10. Dünyanın Merkezine Yolculuk

2008 yapımı film, 3D gözlükleriyle film seyretmek isteyecek çocukları çok mutlu edecek. Çok heyecanlı, çok hızlı ve sürprizlerle dolu etkileyici bir film olan Dünyanın Merkezine Yolculuk ile çocukların hayal dünyalarında yeni ufuklar açmak mümkün.